Co se chystá v Hlásku na další rok?

V pondělí 4.9. jsme otevřeli novou budovu pro MŠ a prvňáčky. Získali jsme více místa pro tvořivé a pracovní dílny, odpočívací místnosti, pohybové vyžití a hlavně velkou vzrostlou zahradu. Ta je nyní velkou inspirací a postupně ji zabydlujeme interaktivními prvky, které vedle blízké řeky a lesa poskytnou nejmenším dostatek pohybu a podnětů při častém pobytu venku.

Ve škole navazujeme na loňské úspěchy našich dětí. Ze všech našich žáků se 25 % umístilo v matematické soutěži mezi 10% nejlepšími! Cílem naší školy je vycházet maximálně vstříc individuálním potřebám dětí. Tedy pomoci těm, co mají potíže, ale i těm nadaným. Proto jsme letos připravili nabídku nepovinných předmětů, naplánovali jsme výuku tak, aby se mohli spojovat se staršími spolužáky a upravili “studijní patro”, kde jsme rozšířili čtecí koutky, podpůrnou třídu a IT učebnu, ale i keramickou dílnu, kde mohou realizovat své projekty nebo se věnovat samostudiu.

Ne každý může zazářit v akademických předmětech, proto jsme s našimi nejstaršími zahájili rok expedicí do Brd. Tam se uplatnili ti, kdo umí sehnat a nařezat dřevo, udržet oheň, uvařit, nakoupit, zařídit jízdenky, podělit se o teplé deky apod. Odstartovali jsme tak roční projekt „DOKÁŽU TO!“, jehož cílem je, aby děti poznávaly své silné stránky a nebály se překonávat to, co je pro ně obtížné, a tak budovaly své sebevědomí. Naši páťáci už v tomto ohledu mají jasno, a tak mohli 4. 9. pasovat prvňáčky a nabídnout jim pomoc v oblastech, ve kterých jsou dobří!

Pokud se chcete dozvědět více o tom, jak se u nás buduje sebevědomí dětí, sledujte naše další články.