Květnové akce v Hlásku

 

Květen je ve znamení jara, budujeme tedy zahradu v nové školce. Zapojily se i děti – zasadili jsme nové keře, stromy, chceme mít „jedlou zahradu“, o kterou se budou děti starat. V místech, kde se nejvíce chodí a tráva neroste, jsme vyrobili hmatové a zážitkové chodníky, které všechny dostatečně zaměstnávají. Stále zazeleňujeme, což znamená omezení pro děti na zahradě, ale už se dočkáme a 22. 5. otevřeme znovu celou zahradu dětem.

Do školy nám od září přibude spousta nových dětí, které k nám přišly na zápis 10. května. Poprvé bylo opravdu plno a i přesto, že jsme rozšířili kapacitu o 15 dětí, máme plno a zapisujeme na čekací listinu. Zápis proběhl v tvořivém duchu a pohodě.

12. května proběhly v Hlásné Třebani již tradiční slavnosti Máje, kde vystoupil i náš hláskový sbor vedení Jirkou Polívkou. Dětem se vystoupení opravdu vydařilo a máme být na co pyšní. Název Hlásek nebyl vůbec spojován s hudbou a zpěvem, ale s Hlásnou Třebaní. Naše děti však naplňují i ten hudební význam, kdy ve všech třídách děti milují zpěv a mají díky vedení Jirky velmi kladný vztah ke zpěvu. U nás zpívají všichni, hlavní je mít ze zpěvu radost.